Kopfbereich

Nacházíte se zde:

AOP Orphan - Česká republika


AOP Orphan Pharmaceuticals AG

Společnost AOP Orphan Pharmaceuticals je inovativně orientovanou farmaceutickou společností, která se zaměřuje na výzkum a vývoj léků pro vzácná onemocnění. V České republice zahájila činnost v roce 2003 a svoji pozornost zaměřila do oblastí vzácných onemocnění v hematologii, kardiologii a pneumologii. V roce 2004 uvedla na český trh přípravek Thromboreductin, lék pro léčbu esenciální trombocytémie, v roce 2005 potom další léčivý přípravek pro léčbu arteriální plicní hypertenze pod názvem Remodulin. Společnost byla rozšířena o tým specialistů a stala se marketingově řízenou společností. 

V průběhu dalších let následovalo uvedení dalších léčivých přípravků na trh: Tetmodis pro terapii chorey u Huntingtonovy nemoci, Esmocard pro akutní kardiologii a intenzivisty, Adasuve s využitím v psychiatrii atd. Specializace na vzácná onemocnění vyžaduje užší kontakt s lékaři, zdravotnickými pracovníky i pacientskými organizacemi, což umožňuje rychle reagovat na potřeby pacientů a vyvíjet tak následné úsilí ve výzkumu a vývoji. AOP Orphan využívá světovou síť vysoce kvalifikovaných partnerů, vytváří strategické aliance, ale zůstává přitom středně velkou společností schopnou prosadit se a uspět. Největší snahou AOP Orphan je zpřístupnit pacientům se vzácnými onemocněními moderní terapii, najít pro ně inovativní řešení.

Management

Veronika Chicevičová

Country manager

AOP Orphan Česká republika byla založena a je vedena MUDr. Veronikou Chicevičovou od roku 2003, která působí ve společnosti na pozici ředitelky. Veronika Chicevičová využila své zkušenosti z manažerských pozic převážně ve společnosti Sanofi-Synthelabo a v průběhu patnácti let tak v ČR úspěšně vybudovala silnou a zdravou farmaceutickou společnost s profesionálním týmem zaměstnanců. Zaměstnanci AOP Orphan jsou vysoce ceněni za svoji loajalitu ke společnosti, profesionální přístup k práci i za přesah svých odborných znalostí. Společnost se původně věnovala převážně oblasti hematologie a kardiologie, ale postupně se její aktivity rozšířily i na další oblasti jako je neurologie, psychiatrie či léčba metabolických poruch. „Musíme být více partnerem než prodejcem“, toto je krédo Veroniky Chicevičové, jejímž cílem je zpřístupnit moderní a vysoce specializovanou terapii pacientům se vzácným onemocněním, pacientům, kteří ji potřebují a kteří jsou na ni životně závislí.

Ke stažení:

Veronika Chicevičová
Rozhovor s Veronikou Chicevičovou

Kontakt

AOP Orphan Pharmaceuticals AG
Pod Děvínem 28
150 00 Praha 5
Česká republika
Tel +420 251 512 947
Fax +420 251 512 946
office.cz(at)aoporphan.com